Karaköy Güllüoğlu Kadın Baklava Ustaları Yetiştiriyor

Lezzet 15.05.2022 - 15:29, Güncelleme: 15.05.2022 - 15:29 20897+ kez okundu.
 

Karaköy Güllüoğlu Kadın Baklava Ustaları Yetiştiriyor

1843’ten bugüne taşıdığı köklü tarihi ve değişmeyen lezzeti ile İstanbul’un simge mekânlarından biri haline gelen Karaköy Güllüoğlu, geleneksel yaklaşımını koruyarak yenilikçi projeler geliştirmeye devam ediyor. Son yıllarda, farklı marka ve kurumlarla yaptığı iş birlikleriyle sektörde ses getiren işlere imza atan Karaköy Güllüoğlu, bu çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Enstitü İstanbul İSMEK ve İBB Bölgesel İstihdam Ofisi ile ortak yürütülen projeyle; baklavacılık zanaatını yeni nesillere aktarabilmek ve kadın istihdamını desteklemek amacıyla, kadın baklava ustaları yetiştiriliyor.
Kadın istihdamı konusunda önceliklerini ve hassasiyetlerini dile getiren Karaköy Güllüoğlu’nun genç kuşak yöneticileri Ebru Güllü ve Tuğba Güllü yaptıkları ortak açıklamada, “Karaköy Güllüoğlu olarak; kadın konusunun artık özel ilgiye ihtiyaç duymadan tüm kadrolara, iş alanlarına, sektörlere yerleşmesini arzu ediyoruz. Baklava ustası olmak isteyen herkese, özellikle kadınlara bu konuda tüm katkıyı sağlamaya hazırız” dedi. Köklü geleneğini her dönem yenilenerek koruyan Karaköy Güllüoğlu; sektörde ses getiren iş birliklerinden birine daha imza atarak, Enstitü İstanbul İSMEK’le birlikte baklavacılık zanaatını gelecek nesillere aktarmak için eğitimler vermeye başladı. Kadın ustalara öncelik vererek, baklava ustaları yetiştirmek için hazırlanan eğitim programı kapsamında baklava hamuru ve inceliklerine dair dersler veriliyor. Başarılı öğrenciler, Karaköy Güllüoğlu’nda istihdam edilecek 2022 yılı içerisinde başlayan eğitim programının katılım, içerik ve değerlendirme kriterleri ışığında geliştirilerek 2023 yılında da devam etmesi planlanıyor. Enstitü İstanbul İSMEK ve Karaköy Güllüoğlu’nun birlikte hazırladığı eğitim programı kapsamında, öğrencilere Karaköy Güllüoğlu ustaları ve eğitmenlerinin sunduğu ders içerikleriyle uygulamalı olarak ustalık becerileri aktarılıyor. Bahçelievler Mutfak Sanatları Okulu’nda bulunan “Baklava Yapımı Atölyesi” eğitimini başarı ile tamamlayan katılımcılar, yüzde 80’i kadın olacak şekilde, Karaköy Güllüoğlu bünyesinde üretim kadrolarındaki ekiplere dahil edilerek İBB Bölgesel İstihdam Ofisleri aracılığı ile istihdam ediliyor. İstihdam Süreci Başladı İlk eğitimin başarı ile tamamlanmasının ardından 4 kişi baklava ustası adayı olarak Karaköy Güllüoğlu ekibine katıldı. Karaköy Güllüoğlu yönetim kadrosu, yıl içinde devam edecek eğitimler ile birlikte 2022 sonuna kadar hedeflerinin usta sayısının artışını sağlamak olduğunu paylaşırken, önümüzdeki ay yeni eğitimin başlayacağını paylaştı. Her Sektörde Kadın İstihdamı Öncelik Olmalı Kadın istihdamı konusunda önceliklerini ve hassasiyetlerini dile getiren Karaköy Güllüoğlu’nun kadın yöneticileri Ebru Güllü ve Tuğba Güllü yaptıkları ortak açıklamada, “Tüm sektörlerin bu konuda önemli adımlar atması gerektiğini düşünüyoruz. Biz Karaköy Güllüoğlu olarak kendi alanımızda daima öncü olduk, kadın istihdamı konusunda da ilham olmak istiyoruz. Kadın konusunun artık özel ilgiye ihtiyaç duymadan tüm kadrolara, iş alanlarına, sektörlere yerleşmesini arzu ediyoruz. Baklava ustası olmak isteyen herkese, özellikle kadınlara bu konuda tüm katkıyı sağlamaya hazırız” diyerek bu konuda çalışmalarına devam edeceklerinin müjdesini verdiler.
1843’ten bugüne taşıdığı köklü tarihi ve değişmeyen lezzeti ile İstanbul’un simge mekânlarından biri haline gelen Karaköy Güllüoğlu, geleneksel yaklaşımını koruyarak yenilikçi projeler geliştirmeye devam ediyor. Son yıllarda, farklı marka ve kurumlarla yaptığı iş birlikleriyle sektörde ses getiren işlere imza atan Karaköy Güllüoğlu, bu çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Enstitü İstanbul İSMEK ve İBB Bölgesel İstihdam Ofisi ile ortak yürütülen projeyle; baklavacılık zanaatını yeni nesillere aktarabilmek ve kadın istihdamını desteklemek amacıyla, kadın baklava ustaları yetiştiriliyor.

Kadın istihdamı konusunda önceliklerini ve hassasiyetlerini dile getiren Karaköy Güllüoğlu’nun genç kuşak yöneticileri Ebru Güllü ve Tuğba Güllü yaptıkları ortak açıklamada, “Karaköy Güllüoğlu olarak; kadın konusunun artık özel ilgiye ihtiyaç duymadan tüm kadrolara, iş alanlarına, sektörlere yerleşmesini arzu ediyoruz. Baklava ustası olmak isteyen herkese, özellikle kadınlara bu konuda tüm katkıyı sağlamaya hazırız” dedi.

Köklü geleneğini her dönem yenilenerek koruyan Karaköy Güllüoğlu; sektörde ses getiren iş birliklerinden birine daha imza atarak, Enstitü İstanbul İSMEK’le birlikte baklavacılık zanaatını gelecek nesillere aktarmak için eğitimler vermeye başladı. Kadın ustalara öncelik vererek, baklava ustaları yetiştirmek için hazırlanan eğitim programı kapsamında baklava hamuru ve inceliklerine dair dersler veriliyor.

Başarılı öğrenciler, Karaköy Güllüoğlu’nda istihdam edilecek

2022 yılı içerisinde başlayan eğitim programının katılım, içerik ve değerlendirme kriterleri ışığında geliştirilerek 2023 yılında da devam etmesi planlanıyor. Enstitü İstanbul İSMEK ve Karaköy Güllüoğlu’nun birlikte hazırladığı eğitim programı kapsamında, öğrencilere Karaköy Güllüoğlu ustaları ve eğitmenlerinin sunduğu ders içerikleriyle uygulamalı olarak ustalık becerileri aktarılıyor. Bahçelievler Mutfak Sanatları Okulu’nda bulunan “Baklava Yapımı Atölyesi” eğitimini başarı ile tamamlayan katılımcılar, yüzde 80’i kadın olacak şekilde, Karaköy Güllüoğlu bünyesinde üretim kadrolarındaki ekiplere dahil edilerek İBB Bölgesel İstihdam Ofisleri aracılığı ile istihdam ediliyor.

İstihdam Süreci Başladı

İlk eğitimin başarı ile tamamlanmasının ardından 4 kişi baklava ustası adayı olarak Karaköy Güllüoğlu ekibine katıldı. Karaköy Güllüoğlu yönetim kadrosu, yıl içinde devam edecek eğitimler ile birlikte 2022 sonuna kadar hedeflerinin usta sayısının artışını sağlamak olduğunu paylaşırken, önümüzdeki ay yeni eğitimin başlayacağını paylaştı.

Her Sektörde Kadın İstihdamı Öncelik Olmalı

Kadın istihdamı konusunda önceliklerini ve hassasiyetlerini dile getiren Karaköy Güllüoğlu’nun kadın yöneticileri Ebru Güllü ve Tuğba Güllü yaptıkları ortak açıklamada, “Tüm sektörlerin bu konuda önemli adımlar atması gerektiğini düşünüyoruz. Biz Karaköy Güllüoğlu olarak kendi alanımızda daima öncü olduk, kadın istihdamı konusunda da ilham olmak istiyoruz. Kadın konusunun artık özel ilgiye ihtiyaç duymadan tüm kadrolara, iş alanlarına, sektörlere yerleşmesini arzu ediyoruz. Baklava ustası olmak isteyen herkese, özellikle kadınlara bu konuda tüm katkıyı sağlamaya hazırız” diyerek bu konuda çalışmalarına devam edeceklerinin müjdesini verdiler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve favorimagazintv.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.